Práce z domu zlepšuje výkon i atmosféru

Iva Šafránková je s E-Cons dlouho dobu a za ten čas se dokonce stala spolumajitelkou firmy. Proto dokáže hodnotit vývoj firmy s velkým nadhledem. Může porovnávat minulost se současností. Vidí rozdíly mezi současnými zaměstnanci a těmi minulými. My jsme se však ptali i na její touhy a vysněnou práci. Chcete vědět, co chtěla Iva dělat původně? Přečtěte si rozhovor.

Jak dlouho Ivo pracujete v E-Cons?
Strašně dlouho, že už si to ani nepamatuju ... je to skoro 15 let.

Jak jste v E-Cons začínala?
Nastoupila jsem nejprve na 2 až 3 dny v týdnu. Na začátku jsem se chtěla věnovat úplně jiné oblasti - milovala jsem květiny a chtěla jsem se věnovat aranžování.

Proč nakonec aranžování květin nezvítězilo nad účetnictvím?
Když jsem absolvovala aranžérský kurz, nechala jsem se zaměstnat v květinářství, abych nabrala nějaké zkušenosti. Tam jsem ale brzy zjistila, že tato práce není zdaleka tak jednoduchá, jak jsem si představovala. Bylo opravdu náročné shánět klienty jinak než klasicky z ulice. Neuměla jsem si představit, že bych to dělala dlouhodobě.

Ale zůstalo vám to jako koníček.
Ano. Když jdu například do květinářství, nakoupím si volné květiny a sama si je doma vážu. Nebo vyrábím adventní věnce pro přátele.

Jakou květinu máte nejraději?
Tulipán. Mimo jiné i proto, že vydrží dlouho, a tím z něj mám déle radost.

Vraťme se ještě k E-Cons. Proč tu vlastně pracujete tak dlouho dobu?
Dělala jsem účetnictví i mzdy a naplňovalo mě to proto, že jsem zachraňovatelský typ. Dokázala jsem pomoci v obou sférách a řešila složité případy ve firmě. Později jsem ale věděla, že si musím vybrat jen jednu ze dvou kolejí.

A kdybyste měla hodnotit? Co se za těch 15 let ve firmě změnilo?
Lidé se tu opravdu výrazně osamostatnili. Když se na to dívám s odstupem, vidím to jako obrovské pozitivum. Pamatuju si období, kdy všechno viselo na vedení firmy. Velké změny také nastaly v nadstandartní péči o zaměstnance. Tím myslím pestrost akcí a aktivit, které firma zprostředkovává.

Změnilo se i chování zaměstnanců?
Celkově se proměnila firemní kultura. Když jsem začínala, existoval jasně ohraničený přísný řád. Nyní je mnoho věcí flexibilnější a na zaměstnancích se to projevuje pozitivně. Současní zaměstnanci si váží svého času. Chtějí svou práci udělat kvalitně, ale nechtějí na tom vypustit duši. To je nesmírně důležité a firma se tomu musí přizpůsobit. Také se lidé stali více samostatnými.

V čem se zodpověnost zaměstnanců projevuje?
Například v tom, že se tu vedení nebojí umožnit lidem pracovat z domova. Sama jsem si někdy před 10 lety neuměla představit, že by někdo dokázal odvést kvalitní práci z domu. A dnes se to jeví jako výhoda. Zaměstnanec si může krásně práci rozložit a ve výsledku odvádí lepší výkony.

Ivo, díky moc za rozhovor.
Já také děkuju.

Iva Šafránková, Partner firmy

Petr Pavlíček, Gábina Míšková

Sdílejte tento článek

Pokud se vám náš článek líbí, podělte se o něj i s jinými.