Chci si užít každý den!

Petra Kašperková je jedna z nejvšestrannějších z E-Cons. Přečte skoro každou knížku, chodí často do divadla, sportuje, cestuje po světě a u toho všeho samozřejmě pracuje. Co je pro ni nezbytné, aby ji její práce bavila? A co dalšího na sebe prozradila? Přetěte si náš rozhovor.

Petro, ty jsi k nám nastoupila před třemi lety, je to tak?
Ano, bylo to na "Apríla".

A proč právě sem do E-Cons?
Napadá mě hned slovo "útulnost". Tak to tady na mě při přijímacím řízení působilo. Také na mě zapůsobil přístup k lidem, který byl již při přijímacím pohovoru otevřený a upřímný. Tím se E-Cons odlišovala od ostatních pracovních nabídek, které jsem měla.

Našla bys kromě toho i jiný rozdíl?
V E-Cons pracujeme v týmu. Dříve jsem měla zakázku, kterou jsem musela zpracovat od A do Z. Tady se na ní podílíme a můžeme se i různě zastoupit. Mám tu obrovský prostor pro rozvoj a taky cítím, že si tu sami navzájem vážíme jeden druhého.

Co myslíš tím obrovským prostorem?
Rozvoj je dán samotnou oblastí účetnictví. Člověk se rozvíjí a stále se učí, protože se stále mění legislativa. Tady je skvělé, že můžeme absolvovat externí školení, a zároveň sami přednášíme méně zkušeným kolegům.

Takže, stále se rozvíjet. To je Tvá životní filozofie?
Vlastně ano. Před devíti lety jsem odletěla na jazykový kurz na Maltu, a tam mi hostitelka řekla krásné motto: "Žij každý den, protože se nikdy nevrátí. A žij ho tak, abys nikdy nelitovala, že jsi ho prožila." Tím se snažím řídit.

Jaký takový den jsi v poslední době prožila?
Právě že každý. Dělám práci, která mě těší, a to je pro mě obrovsky naplňující. A pak mám taky pětiměsíční štěňátko!

Zabírá ti hodně času?
Teď ano. Nejde  jen o venčení, ale podstupuju s ním i výcvik a trénink.

Ale taky jsi byla nedávno v Americe.
Mám moc ráda cestování. Mám procestovanou Evropu, ale do Ameriky jsem chtěla asi poslední tři roky. Tady v E-Cons jsem potkala kolegyni, se kterou jsme konečně odcestovaly.

Kde jste všude byly?
Odletěly jsme do San Francisca, pak do LA, San Diega, autem ke Grand Canyon, do Údolí smrti a zpět do San Francisca. Podívaly jsme se taky třeba do Universal Studios v LA.

To zní skvěle. Tak doufám, že se zase někam brzy podíváš. Petro, děkujeme za rozhovor.
Já děkuju.

Petra Kašperková, Accounting Consultant Senior

Petr Pavlíček, Gábina Míšková

Daniel Pristach
CEO E-Consulting Czech
Další články autora

Zaujal vás náš článek? Podělte se o něj s ostatními

Všechny rubriky

Pokud se vám náš článek líbí, podělte se o něj i s jinými.